Restorasyon

Firmamız tarafından Taşınabilir Kültür Varlıkları ve Sanat Eserlerinin paketlenmesi, taşınması ve depolanmasının yanında, Eserlerinizin Restorasyon, Konservasyon ve Değer Belirleme işlemleri de konunun uzmanı Restoratörlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu bağlamda, eserlerinizin mevcut durumlarını tespit ederek restorasyon ve konservasyon ihtiyacı olan eserlerin koruma ve onarımlarını, özgün malzeme ve tekniklere uygun olarak, restorasyon etikleri içerisinde hassas bir şekilde projelendirmekte ve uygulamasını gerçekleştirmekteyiz.

Eser çeşitliliği konusunda geniş bir yelpazeye sahip olup, Tuval Resmi, Kağıt Eser, Hat, Kitap, Heykel, Seramik, Tekstil, gibi farklı nitelikteki ve malzemedeki eserlerinize restorasyon, konservasyon ve değer belirleme konusunda hizmet vermekteyiz.

Eserlerinize yapılan uygulamanın başından sonuna kadar tüm aşamaları belgelenerek kayıt altına alınmakta ve restorasyon işleminin sonunda tarafınıza bir rapor olarak teslim edilmektedir. Ayrıca, eserlerde farklı malzeme tiplerinin nasıl korunması gerektiği, depolanması ve sergilenmesi ile ilgili danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sanat eserinin hasar görmesi, bozulması ve kırılması gerekli uygun koşullar sağlanamadığından gerçekleştiği unutulmamalıdır.

Her sanat eseri bir değerdir, bu değerler korunmalı ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşaması için aktarılmalıdır.

İLETİŞİM

Her işletmenin ihtiyaçlarına yardımcı olmak için buradayız

Nakliye sorunlarından endişelenmeyi bırakın. İşinize odaklanın. Hak ettiğiniz desteği sağlayalım.